blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT KETVIRTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2014-11-01, kas turi įtakos kūrybiškumui?
 
1. Prieblanda (Journal of Environmental Psychology)

Eksperimentas parodė, kad prieblandoje žmonės lengviau laužo stereotipus ir padidėja jų kūrybiškumas. Tačiau idėjų įvertinimui vis tik geriau tinka daugiau apšvietimo, o prieblanda skatina tik jų sukūrimą.

2. Betvarkė (Psychological Science)

Tvarkingesniame kambaryje eksperimento dalyviai rinkosi klasiką, sveikesnius užkandžius ir aukojo daugiau pinigų, o mažiau tvarkingame kambaryje jie rinkosi moderną ir buvo kūrybiškesni.

3. Triukšmas (Journal of Consumer Research)

Ties 70 decibelų (Garsi kalba) kūrybiškumas išaugo, lyginant su 50 dB (Įprasta kalba). O ties 85 dB (Gatvės triukšmas – 80 dB, Gamyklos cecho triukšmas – 90 dB) jis vėl sumažėjo.

4. Rašymas ranka (Psychological Science)

Paskaita konspektuojama ranka laimi prieš laptopu konspektuojamą paskaitą, ir pagrindinė to priežastis – konspektuojantieji klaviatūra labaiu linkę užsirašyti pažodžiui, o darantys tą ranka yra priversti perfrazuoti, perdirbti informaciją.

5. Pasivaikščiojimas (Journal of Experimental Psychology)

Vaikščiojimas skatina laisvą idėjų srautą, ir tokiu būdu didina kūrybiškumą (iki 60%). Efektas kurį laiką išlieka ir po pasivaikščiojimo, tad visai protinga prieš minčių lietų šiek tiek pasivaikščioti.

6. Aukštos lubos (Journal of Consumer Research)

Kuo aukštesnės lubos, tuo laisvesnis mąstymas, o detalios, specifinės mintys geriau gimsta po žemomis lubomis, regis taip.

7. Alkoholis (Consciousness and Cognition)

Eksperimentas parodė, kad 0,75 promilės alkoholio kraujyje turintys jo dalyviai buvo kūrybiškesmi, negu blaivūs dalyviai. Wikėje radau, kad 0,75 – tai prislopę pojūčiai, ekstravertiškumas ir sumažėjęs kritiškumas ir poveikis judesių koordinacijai bei orientavimuisi.

Radau čia, bet permečiau akimis abstraktus, nes interperetacijai erdvės plačios.

Ką gi, subjektyviai pritarčiau betvarkei ir pasivaikščiojimams, kiti kūrybiškumo didinimo būdai man didelio įspūdžio nepadarė. Į sarašą pridėčiau kavą, bet tikriausiai tai nesisteminis veiksnys, toks kaip kvėpavimas, arba poilsis (nuovargis).

Tam tikra prasme esu nuolatinio kūrybiškumo būsenoje, tad man buvo visai įdomi mintis apie įlįsti į dėžę ir susisteminti mintis. Arba įsijungti ryškią lempą ir dėl ko nors vienakart apsispręsti.
 
< 2014-10-31 žmonės keistenybės 2014-11-02 >
2014-11-03 14:00 Raimundas ZabarauskasNa, rytoj tau gali ir nepatikti.
2014-11-02 21:54 Kitkits, truputį dapar atsipūtętsNa, tu pats kaltats, nets ats kats kartą ratsiau vits kitą prie tsavo vardo, pet patkui paratsiau taip, nets jau nervai paigėtsi ir tada atsakymats tave taip patsirinko...- kaip peprotį. Todėl ats tia nieko dėtats, ats tik vieną kartą nepeitslaikiau, nets nei vienats, nei nieko, kada pamirtsau įratsyti, nei du, nei atsuoni, kada jau tsupykau vititkai ir kada net tryts...Tada mano vitsots viltyts zlugo ir ats įratsiau taip, ir tu pats patsirinkai tsitą, todėl pats ir kaltats, kad taip pavadinau, va.
2014-11-02 21:50 Tu peprotits taip?!Kompiuterits. Taip taip, nets kai ratsai kompiuteriu, tada gali ratsyti peveik taip greitai, kaip ir galvoji ir tada vitką uzratsai, vitką vitką, niekats nepapėga, nets kitaip its karto vitką uzmirtsti, pe to reikia praukyti, o kartaist nepelieka vietots kur praukyti, o kada imi naują lapą, nets nepėra kur įratsyti kazką dėl tų pripraukymų, kurie its etsmėts patsirodo tada, kad yra kenktsmingi, lapai, ir tada naujam lape turi vėl vitką perretsyti...ir kats tada tsitiek gali dirpti ats netsuprantu??? Aitsku, kad niekats, tik kokts maniakats arpa peprotits, o ats netokts, todėl kompiuterits man lapai prididina įkvėpimą ir ats tadsa pradedu ratsyti kaip pamitsęts ir vitsa kita, nets ir zodziuts net gapaluts galima tsukeitsti kaip nori vietomits ir greitai, ar pormats eilėratscio tsakytsim, ir vitsa kita, ir nutrinti ir lapai lapai tada pritsikvepi aha. Dar galima gerti zalią arpatą, pet tia jau tsalutinits poveikits.
Tia puvo Kitkits, kaip vitsada Dievo metaits aha.
P. Ts.: ne atstuoniats tskarponkytets, ne? Pet vieną, taip?
komentarų: 3neteisingų atsakymų: 4teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kiek man reiktų skardinių alaus?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama