blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DVIDEŠIMTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2013-05-15, žinios žudo
 
Maniau, kad praradau trauką TV žinioms dėl jų pateikimo būdo (anonsas, reklama, dar vienas anonsas, toliau reklamos vis permušamas beveik vis tas pats anonsas) ar dėl turinio (užmušė, užsimušė, vėl blogas oras), o pasirodo, priežastys besančios gilesnės:
 1. Žinios sistemingai mus klaidina
 2. Žinios yra apie nieką
 3. Žinios trukdo suvokti pasaulį
 4. Žinios yra nesveika organizmui
 5. Žinios sukelia kognityvines klaidas
 6. Žinios slopina mąstymą
 7. Žinios keičia Jūsų smegenų struktūrą
 8. Žinios kainuoja
 9. Žinios atskiria asmens reputaciją nuo jo pasiekimų
 10. Žinias kuria žurnalistai
 11. Žinių faktai kartais neteisingi, o prognozės – visuomet tokios
 12. Žiniomis manipuliuojama
 13. Žinios skatina pasyvumą
 14. Žinios sukelia „dalyvavimo“ iliuziją
 15. Žinios žudo kūrybiškumą
Ką daryti?

Paprasta. Nukirsk visus informacinius žinių kanalus. Permesk akimis Economist santraukas (iki 300 sekundžių, kartą į savaitę). Pasaulis sudėtingas, todėl skaityk ilgus straipsnius ir knygas, kurie tą sudėtingumą atspindi. Eik ne į plotį, bet į gylį.

Hm. O kur paimti tą Economist?
 
< 2013-05-14 žiniasklaida 2013-05-16 >
2013-05-15 13:19 :DDDČia buvo žinių srautas, ne aš, aš tai niekada, nia nia nia!
2013-05-15 13:18 Tam DovyduiAch kaip žinios bereikšmės, ir ach kaip jos mane žūūūūūūūdo!:DDDDDDDDDDDDDDDDD
2013-05-15 13:17 Triokšt pokšt!Zinytės viso šito tikrai nedaro, nia nia nia! Žmogus pats pasidaro, am am am. Žinytės kaip tik padeda, ou yes!
Jos padeda:
I Žmogui suvokti, kad bet kokią informaciją būtina pasverti pačiam, savo protu, o ne kažkuo tai aklai ir besąlygiškai pasikliauti.
II Jos yra apie viską ir padeda žmogui išsiugdyti gebėjimą momentaliai atsirinkti tai, kas jam reikalinga -ir tas gebėjimas paskui gelbėja visur, net laukinėje gamtoje, kur paukščių balsai kartais neša nelaimės žinią, o kartais ne.
III Padeda suvokti pasaulį. Tokį, kokį jis iš ties yra, o ne tik vienokį. Jos atskleidžia tau prieš akis begalę lentinyčių ir vardija pavadinimus, kol tu staiga pradedi suvokti, kad pavadinimai gali būti niekas, o svarbu turinys. Tai taip pat paskui labai naudinga ir gali taikyti visur!
IV Jos sveika organizmui, nes tada gali pabūti vienas, net nebūdamas vienas. Gali pabūti ne vienas, net būdamas vienas. gali užsiimti visai kitais reikalais ir su akytėmis, ir su rankytėmis, ir net su kojytėmis, o ausytės momentaliai atsirinkinėja ir žmogus sužino info net nesugaišdamas tam paildomo laiko, o pasidarydamas dar net kelis sau naudingus darbus.
V...o kas yra ko..ko..gnityvinės??? Ar tada, kai be tarptautinių žodžių nebegali išsiversti, nes jie nuolatos kartojami per žinias, taip??? Tada irgi reikia išmokti tokio pat kaip momentinio, jau galima sakyti kaip ir mechaninio atsirinkimo metodą, kai viskas yra verčiama į tavo, klausančiojo kalbą ir kartu + teisingo vertinimo, savojo, o ne pateiktojo per žinias.
VI Kai išmoksti pirmų dviejų, kuriuos jau minėjau, laikas išmokti ir trečiojo - ne tik visiškai atskiro darbo rankytėmis, kojytėmis, bet ir galvyte - mąstymas visiškai apie kitus dalykus ir net kūryba, ou yets!
VII...zuikelis nepastebėjo tokių anomalijų savo struktūroje, bet pastebėjo daug geresnių anomalijų, kurias jau gali taikyti ir kitur, tai yra visur, ou yets!
VIII...zuikelis nepastebėjo, kad kainuotų...praktiškai, žinytės per tv ar radiją, yra visiškai visiškai nemokamos, aišku, jei neužsimanai daug daug žinyčių ir nepeisakai begalės kanalų, iš kurių daugiau nei pusės paskui net nepanaudoji, ho ho ho!
IX...?...zuikelis nelabai suprato kas čia per fruktas, tik jaučia kažkokį jo netikslų painumą, todėl pasakys, kad žmogaus, kaipo paties žmogaus asmenybės atskirimas nuo jo pasiekimų ir nuopelnų yra labai, netgi labai ir labai geras dalykas, taip! Ir tai yra tiesa kai pamąstai giliau.
X Labai retai žinios yra visiškai ir pilnai sukurtos, beveik visada jos turi šaknį ir jei žurnalistai kada priaugina žiedus su lapais, tai tik, kaip jau zuikelis sakė, padeda žmogaus adaptacijos pasaulyje ir tikrojo pažinimo bei vertinimo, asmeniško vertinimo išmokimui, be to kūrybą, kūrybinį procesą itin smagu yra stebėti ir kartais...net pasimokyti:D
XIIŽinyčių faktai beveik visada teisingi, tai yra turintys tikrą ir rimtą kaipo tikrai egzistuojančią šiame pasaulyje šaknį, bet tos šaknies pateikimas taip, jis gali būti, o ir būna klaidingas, bet tai irgi tarnauja jau minėjau kam:) prognozytės yra iš viso juokeliai arba fifty fifty pasitikrinimas su savo prognozytėmis, nes savo visada reikia turėti ir tai skatina turėjimą a.
XII Tai taip pat skatina tą, ką jau zuikelis sakė - išmokimą, kad pasaulyje egzistuoja manipuliacija ir kad ir kaip jis pasikeistų, tas pasaulis, tokie dalykai visada slypi žmoguje, net ir gerame žmoguje, todėl niekada žmonėms nereikia taip atrofuotis, net aukso amžiuje, kad visiškai nebetekti jokio atsparumo manipuliacijoms, net jei jų eroje jų ir nebeus, nes, galų gale, juk gali atskristi ir ateiviai ir vienu manipuliacijos mostu sunaikinti visą žmoniją, praradusią negrįžtamai šitą...a..manipuliacijos skiepą, su kuriuo lengviausiai, prienamiausiai ir netgi neskausmingiausiai gali supažindinti žiniasklaida:DDD
XIII...kodėl? jei klausyti tik žinyčių, labai daug laiko liks nepasyvumui, o jei per žinyčių klausimą dar intensyviai nusidirbti keletą paildomų darbų su rankytėmis ar kojytėmis, ar net galvyte, tai pasyvaus laikelio iš viso nebeus likę...Žinytės neskatina, jos skatina visa tai suprasti, prisitaikyti, mąstyti ir tada jau taikyti visur - pa sau ly je!
XIV Zuikeliui tokių haliucinacijų nebūna, nia nia nia niekada!
XV Ar tada, kai sėdi pievoj ir žiogas tau terlina, bei šimtai garsų - paukščių, varlių, šliužų, žolės, miško, traukinio, mašinų ir visa kita yra tave apsupę, ar tu negali kurti? argi žmogui reikalingas vakumas dėl kūrybos? argi žmonės nekūrė sėdėdami kamerose po keliasdešimtis? Ou ou ou, jie net nešiojo ir išnešiojo visą tą kūrybą atmintytėje, kad paskui užrašytų! Ne tik kūrė, bet ir nešiojo! Štai ko galima išmokti žinyčių metu, nes tai visai kas kita, nei aplink zujantys gyvi žmonės kaip silkyčių stainytėje...ap...apsčių silkyčių...tai yra...apsčiai..tai yra...yra kūrybai kibirkštytė arba nėra, o jei nėra, tai ir besibaigiantistualetinis popierius taip išmuš iš vėžių, kad akimirksniu nužudys vuisą kūrybiškumą WA HA...a..A...Nius, dabar peržvelk viską, ką zuikelis vienu užkvėpimu prirašė - argi tai ne kūrybiška, m???:) Ir visa tai prie transliojančių žinyčių, gatvės garsų ir vaizdų invazijos pro langą, bei žmonių pinci pinci aplink ir a? m? o? Plius keletos pašalinių, malonių mintelių, mažesnio procento naminių mintelių...Nu gal ir užteks, bet vis tiek Galinga ania???:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2013-05-15 12:27 DovydasInternetui pakeitus televizorių (mano namuose) žinių tik padaugėjo. Dabar jos vyksta nuolatos. Ir jų daugiau. Nors jos vis dar tokios pat bereikšmės.
komentarų: 4neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar šiemet esu skaitęs laikraštį?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama