blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETVIRTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2006-01-23, fizikų poezijos algoritmas
 
Išradau studijuodamas (kolūkis, SSB, karinė katedra). Reikia 4 ar daugiau autorių, gebančių išlaikyti ritmą ir pataikyti į rimą (negebantys vėliau gali būti baudžiami). Susėda ratu, kiekvienas pasiima po rašiklį ir popieriaus juostelę (vertikaliai pusiau perskirtą A4).

Veiksmas primena vaikišką žaidimą kas, su kuo, kada, kur, ką veikdamas, ką darė ir kas iš to išėjo. Rašome pirmą eilutę, siunčiame lapelius ratu. Rašome antrą eilutę, pirmą užlenkiame, vėl siunčiame. Rašantysis visuomet mato tik vieną, paskutinę eilutę. Ritmas išlaikomas visada, rimavimas – pagal lentelę. Parašius trečią eilutę, jos kopija užrašoma ant siauro popieriaus raštelio (galima atsiplėšti nuo apačios) ir persiunčiama į priekį per tris pozicijas (itin svarbu nesupainioti!).

eilutės rimavimasrimo schema
1. įžanginė eilutėA
2. rimuojame su 1A
3. nerimuojame (raštelis)B
4. vėl nerimuojameC
5. rimuojame su 4C
6. finalas, rimuojame su 3B

Akivaizdu, kad visuomet privalu tęsti, plėtoti ankstesnės eilutės mintį. Vogti iš ko nors žinomo leistina, nes tai juk tik žaidimas? Finalui gauname daugiau medžiagos (2 eilutes), todėl yra galimybė apibendrinti. Labai svarbu nesuklysti ritmo ir rimavimo.

Įsiminiau tik vieną (mano antroji ir šeštoji):

Sukasi kyla strėlės kranų
Čia mano namai, čia aš gyvenu
Kaip robotai, skubam gyventi
Kada žmonės taps žmonesni?
Gal kai žvėrys bus žvėresni,
Nei patenkinti, nei nepatenkinti...

 
< 2006-01-22  2006-01-24 >

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama