raimundas zabarauskas
saulė
projektavimas
modeliai
blogai
kūryba
kalba
apklausos
kas yra kas
diskusijos
monoblogas: kovas, 20 d.
     2007 kovas
Naktys trumpyn.
 5
12
19 26
 6
13
20 27
 7
14 2128
1
8 152229
2 9
16 2330
3
10 172431
411
18 25
  į temų katalogą
  atsitiktinė tema
Vienas iš internete pateikiamų programuotojo asmenybės testų suskirsto programuotojus pagal keturis požymius:

1. Ar esate vykdytojas ar planuotojas:
VYKDYTOJAS: Dirbate greitai. Manote, kad programos veikimo rezultatai yra svarbiausioji jos dalis, todėl kuo greičiau juos pasiekiate, tuo geriau. Galų gale, laikas – pinigai.
PLANUOTOJAS: Gal ir esate lėtas, bet dažniausiai randate patį geriausią sprendimą. Jei ką nors verta atlikti, tai tik gerai.

2. Kuriame lygmenyje programuojate:
ASEMBLERIS: Esate iš senosios programuotojų mokyklos, tikite intymiais savo ryšiais su kompiuteriu. Mielai sugaištate ištisas valandas pagreitindami algoritmą dar 5%.
OBJEKTINIS PROGRAMAVIMAS: Pasaulis sudarytas iš objektų ir komponenčių, tad tuo pačiu būdu kuriate ir savo programas.

3. Dirbate vienas ar komandoje:
SOLO: Geriausia programuoti vienam. Nėra bendravimo problemų, žinote kiekvieną savo kodo dalį ir rašote geriausias įmanomas programas.
KOMANDA: Gera grupė geresnė už ją sudarančių dalių sumą. Už genialų programuotoją geriau yra tik viena: darni genialių programuotojų grupė.

4. Jūsų programavimo stilius:
KONSERVATYVUS: Kuo mažiau kodo parašote, tuo mažiau klaidų paliekate. Rašote trumpas, lakoniškas ir efektyvias programas.
LIBERALUS: Programavimas yra sudėtingas darbas, tad kuo daugiau prirašote komentarų (ir paliekate tarpų) tuo geriau. Popieriumi daugiau nebesinaudojate, nes programų failuose yra daugiau vietos.
Padariau šio hiperkubo išklotinę, ir pažymėjau
žvaigždute savo užimamą vietą:

Įkvėptas php@konferencija.lt vykusios mikrodiskusijos apie programavimo stilių, išsiunčiau į ją kairėje pateiktą fragmentą su klausimu (Subj.: Minikonkursas): Kas parašys gražesnę funkciją (kuri tiktų ne tik 2007 kovui)?

Nesulaukęs atsakymo, apačioje pateikiu kodo fragmentą, paimtą iš rzu.lt (šiek tiek pertvarkiau, kad tiktų į minikonkurso sąlygą).

Žiūrėdamas šiek tiek iš šalies, šiame fragmente matau visus keturis bruožus, kuriuos man priskyrė testas. Gal aš ir ne visai programuotojas, bet testas veikia:

SOLO, nes taip jau nutiko. Esu dirbęs ir nedidelėje komandoje, bet iš esmės rašėme autonomiškus gabalus.

VYKDYTOJAS – šiek tiek tikėjausi „planuotojo“, bet kriterijus kuo greičiau gauti vaizdą (kuris vėliau būtų tobulinamas) man tinka.

OBJEKTINIS – tingėdamas gilintis į datos ir laiko vaizdavimą kintamuosiuose juk begėdiškai pasinaudojau php funkcijomis.

KONSERVATYVUS – laikausi prietaro, kad niekas negali padėti suprasti algoritmo geriau, negu aiškus ir suprantamas algoritmas (komentarai išduoda, kad jis toks nėra).
[temos: galvosūkiai, kompiuteriai]
   Atgal [2007 kovas]