blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TRISDEŠIMT PENKTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2010-09-02, oranžinis jausmas
 
Diskusijos gali būti ir barometras. Įsivaizduokite, kur nors po Mokslų Akademijos langais piketuoja dvi grupės: astronomai ir astrologai. Astronomai įrodinėja, kad astrologija yra visiškas šarlatanizmas, jokiais faktais neparemtas teiginių kratinys, plakantis pavojingą kokteilį iš visatos, kuria reikia sistemingai tirti, ir žmogaus psichologijos, kurią kraštutiniu atveju gali reikėti gydyti. Astrologai antrina, kad mokslas be reikalo pretenduoja į žinojimo monopolį, kad jis grįstas prielaidomis ir ne visuomet tiesiogiai patikrinamomis loginėmis grandinėmis, kad jis dirbtinai atskiria loginį mąstymą nuo emocinio, realumą nuo transcendentalumo, ir kad be reikalo priešina visuomenę.

Dar šiek tiek vaizduotės: štai keli retsykiais į gatvę išeinantys akademikai. Jie atidžiau klauso, daugiaprasmiškai tyli ir šypsosi, klausimus nuleidžia juokais, tačiau retsykiais prieina prie astronomų ir paprašo jų laikytis rimties ir tvarkos.

Neginkluota su žvaigždėmis nesusijusio piliečio akis jautriai pagauna šią seismografiją: aha! Astrologai, matyt, bus teisūs. Ar šią nuomonę kas perša? Ar kas ją diegia ir skiepija? Ne, ji susidaro beveik savaime, beveik be jokio postūmio, juk taip?

Kažką panašaus lengvai pamatysite Valstybinės lietuvių kalbos komisijos diskusijose.

Kalbininkai nekuria naujadarų. Juos kuria patys specialistai. Kalbinininkai tik stovi prie absoliučios lietuvybės skardžio ir švelniai stumia jo linkui tuos, kurie patys nesusipranta. Tik kažkodėl tarp terminijos kūrėjų beveik nerasite astronomų, čia vieni astrologai.

O štai kelios simptomiškos citatos:

Galėtų kuri nors valstybinė institucija padaryti valstybinį užsakymą, nupirkti visosms vastybinėms įstaigoms, o ypač mokykloms klaviatūras su LST 1582:2000 išdėtymu. Ir dingtų ta problema su kokia klaviatūra Lietuvoje dirbti. Mokykloje pratina prie skaičiukinės, parduotuvėse tik skaičiukinės klaviatūros - kokią klaviatūrą žmonės mato su tokia ir rašo.

Reikia naujo lietuviško žodžio nelietuviškam "vegetarui" pakeisti. O gal toks jau yra tik aš nežinau? O jei nėra, reiktų kokio trumpo lengvai tariamo ir svarbiausia lietuviško na pvz.: augalius, auguolis, augmitas ar kažkoks kitas, kuris tiktų pagal taisykles ir būtų lengvai tariamas. Ką mano bendruomenė?

butikas - niekaip nesuprantu, kuo netinka tiesiog parduotuvė. Ar mums taip svarbu yra pabrėžti, kad ta vieta yra laikoma labai prabangia? (nors tuo tarpų nemaža dalis butikais vadinamų parduotuvių tėra vietos, kur prekiaujama pigiais blizgiais segtukais). Kaip ten bebūtų, tai yra vieta, kur yra prekiaujama puošmenomis. Gal su šiuo žodžiu ir reiktų ką nors galvoti, jei yra poreikis? Kaip ten bebūtų, nesugalvoju nieko, kas neskambėtų juokingai, ypač blizgiosioms poniutėms, kurioms žodis 'posh' yra gyvenimo credo.
 
< 2010-09-01 kalba 2010-09-04 >
2017-09-03 04:37 scaniahttps://labaslietuva.wordpress.com/2008/10/02/kas-sukure-lst-15822000/

Rimas Kudelis yra sukūręs puikų išdėstymą numeric+, windozėse diegiamas, linuksuose standartinis.
komentarų: 1neteisingų atsakymų: 1teisingų be komentaro: 2
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar reikia atskiro žodžio butikui?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama