blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TRISDEŠIMT ANTROJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2008-08-08, 1973-aisiais apie žmones ir pusžmogius
 
Dėdamas į lentyną per atostogas perskaitytą knygą (Time Enough for Love (1973); Robert Anson Heinlein (1907-07-07 .. 1988-05-08)) paskutiniame priešlapyje aptikau pieštuku savo įrašytą puslapio numerį, o tame puslapyje – dvi citavimui pažymėtas vietas.

Beje, perskaityta knyga daug pasako apie autoriaus: a) karišką išsilavinimą, b) sentimentus Laukinių Vakarų naujakurių epochai, c) žodžių žmogus, vyras ir moteris vartojimo asimetriją (pirmieji du autoriaus tekste dažnai reiškia beveik visiškai tą patį).

Todėl tokios netikėtos skaitytojui pasirodo kai kurios kitos autoriaus propaguojamos idėjos: vyro ir moters santykių laisvė (pavydas=neurozė), numatomas kompiuterių perėjimas į žmones supančios aplinkos foną, asmens laisvė (jei demografija pareikalauja tapatybės kortelių – socialinis kolapsas ne už kalnų).

Pažymėtąsias vietas būčiau vertęs iš rusų, laimei gūgltelėjau ir aptikęs abi citatas vikikvotėje verčiau iš abiejų kalbų:
Neišmanantis matematikos žmogus nėra visavertis. Tokį pusžmogį geriausiuoju atveju galima kentėti, jei tik jis išmoks avėti batus, praustis ir neteršti namų.
Žmogus turi mokėti pakeisti vystyklą, suplanuoti įsiveržimą, papjauti kiaulę, pilotuoti kosminį laivą, pastatyti namą, parašyti sonetą, suvesti balansą, pastatyti sieną, nuimti mėsą nuo kaulų, paguosti mirštantįjį, vykdyti įsakymą, duoti įsakymą, veikti drauge ir pavieniui, spręsti lygtis, analizuoti naują problemą, išmėtyti mėšlą, užprogramuoti kompiuterį, pagamintį skanų maistą, rezultatyviai kautis, garbingai mirti. Specializacija – tik vabzdžiams.
Ėėė. Kas ten su mūsų švietimu? Gausybė universitetų, mokiniams per sunkios vidurinės mokyklos matematikos programos, tragiška matematikos egamino rezultatų kreivė (jau daugiau nei 10 metų!), profiliavimas...
 
< 2008-08-07 knygos švietimas 2008-08-10 >
2017-08-09 14:52 scaniaNagi jei žmogus save ruošia būti priedu prie kokių staklių tai jam iš tikro nereikia matematikos, literatūros, nereikia gaudytis technikoje ir panašiai. Viskas būtų gerai, jei tokie neturėtų ir balsavimo teisės.
Nes pasekmės tragiškos, kai Tikras Savo Darbo Specialistas negali nei įkalti vinies, nei susitvarkyti kompo nes jam to nereikia, iš to jis duonos nevalgo tegu tą daro kiti staiga sugalvoja eiti balsuoti, rinkti valdžią!
Nepilnai surinktų automobilių juk neišleidžiam į gatves, o žmonės čar pavojingesni.
2008-08-08 09:06 bfwmintys įdomios, bet buvimas žmogumi neįpareigoja išnaudoti visas žmogaus proto ir sielos galimybes, išspausti maksimumą. aišku, belieka tik žavėtis tokiais žmonėmis, kuriems visgi tai pavyksta, bet man kartelė per aukštai keliama.
komentarų: 2neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar šis rašytojas-fantastas pritartų profiliavimui?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama